Vert helyzetből állt fel a rimaszombati csapat

Szombaton este egy újabb borsodi csapat, a labdarúgó NB III Keleti csoportjában a 13. helyen telelő Sajóbábony VSE ellen léptünk pályára. A változatos, fordulatokban gazdag meccsen négy gól is született, végül 3:1-re nyertünk. A mieink részéről Kováč, Fajčík, Jass volt eredményes.

MŠK Rimaszombat – Sajóbábonyi VSE 3:1 (0:0)

A mérkőzés elején a Šága – Csabay, Spasojevič, Kočiš, Petrán – Fajčík, Lovyniuk, Hrnčiar, Kalmár – Kováč, Jass összetételű csapat kezdett, míg a kispadon Dudek és Balog várt játékra.

A találkozó első félideje viszonylag eseménytelenül telt, egyik csapat sem tudott fogást találni vetélytársán. A félidő első tizenöt percében valamelyest a vendégek voltak veszélyesebbek, de a mieink jól tartották magukat, egyik csapatnak sem sikerült igazán helyzetekig eljutnia.

Fordulás után is a vendégek ébredtek hamarabb, hisz egy akciójuk végén már korán a kapunkban táncolt a labda. Nem sokkal később a jól játszó Lovyniuk megsérült, le kellett cserélni. Ezt követően magukra találtak a mieink, és rövid időn belül sikerült is megfordítaniuk az eredményt. Előbb Kováč talált tizenhat méterről a kapuba, majd Fajčík volt eredményes. Innentől kezdve aztán a mieink irányították a játékot, minek eredményeként még a szemfüles Jass is betalált, beállítva ezzel a 3:1-es végeredményt.

Folytatás szerdán, február 13-án, amikor az NB III. keleti csoportjának 15. helyén álló Salgótarjáni BTC ellen lépünk pályára, várhatóan 14:00 órakor.

Forrás és fénykép: sportrs