62 iskola nevezett be a XIV. FIKIV-be

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

A Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya és a Gömör-Kishonti Művelődési Központ tizennegyedik alkalommal szervezte meg a Ferenczy István Országos Képzőművészeti Versenyt a 19. századi magyar szobrászat kiváló alkotója, Rimaszombat híres szülötte emlékezetére. A díjátadó ünnepségre és a legjobb pályamunkákból készített kiállítás megnyitójára február 27-én került sor Rimaszombatban a Tompa Mihály Alapiskola Nyugat-lakótelepi épületében.

A szervezők és a szakmai zsűri (Marian Lacko – elnök, Mihók Ibolya, Vaskői Károly)  magas színvonalúnak értékelte az idei pályamunkákat, amelyekből összesen 473 darab érkezett 62 magyar tanítási nyelvű alap- és középiskolából az egész országból, de érkezett egy munka Szerbiából is. A szervezők ezúton is köszönetet mondanak az iskoláknak, valamennyi versenyzőnek és az őket felkészítő pedagógusoknak, hogy bekapcsolódtak ebbe a szép versenybe, s a jövőben is számítanak munkáikra – tájékoztatta portálunkat Povinszky Elvira, a Csemadok Rimaszombati Területi Választmányának titkára.

A verseny végeredménye:

I. kategória – 1. téma: József Attila  (portré)/73 munka

1. Hajdú Ferenc Bence  (Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság), 2. Szarka Zsófia  (Pázmány Péter MTNy AI és Óvoda, Vágsellye), 3. Havranko Otília         (Kazinczy Ferencz MTNy AI, Tornalja)

Elismerő oklevél: Szabó Réka (Pázmány Péter MTNy AI és Óvoda, Vágsellye) Gáspár Natália (MTNy Alapiskola és Óvoda, Almágy)

I. kategória – 2. téma: Híres templomaink/ 86 munka

1. Szabó Dalma (Mariánum Egyházi Alapiskola, Komárom), 2. Kocsis Csenge Eszter (Művészeti Alapiskola, Gúta ), 3. Oláh Antónió ( MTNy Alapiskola, Gömörsíd)

Elismerő oklevél: Kuklis Virág Nóra (MTNy Alapiskola és Óvoda, Ipolyszakállos) Ténai Lúcia (MTNy Alapiskola, Királyhelmec), Oláh Piroska (Szombathy Viktor AI, Feled), Bukovský Dorottya  (MTNy Alapiskola, Deáki), Beke Bernadett, Lőrincz Erzsébet Sarolta (Kazinczy Ferenc AI, Tornalja)

I. kategória – 3. téma: Népszokásaink/106 munka

1. Botos Elemér ( MTNy Alapiskola, Gömörsíd), 2. Ábrahám Angelika (( Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely), 3. Bóna Sára ( Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság )

Elismerő oklevél: Degner Noémi, Horsicza Dániel (Kodály Zoltán Alapiskola, D.Szerdahely) Botos Erika és Dlhopolec Irén – közös munka (MTNy AI, Gömörsíd), Gatyás Jenifer ( Szombathy Viktor Alapiskola, Feled)

II. kategória – 1. téma: József Attila (portré)/82 munka

1. Zámbó Kitti (Eötvös utcai MTNy Alapiskola, Komárom), 2. Szórád Lili (Endrődy János Alapiskola, Muzsla), 3. Belán Veronika (MTNy Alapiskola, Zselíz)

Elismerő oklevél: Imrecze Péter ( Kazinczy Ferenc Alapiskola, Tornalja), Ténai Krisztina ( MTNy Alapiskola, Királyhelmec), Tóth Viktória (Pázmány Péter MTNy AI és Óvoda, Vágsellye), Bartal Gabriella (Alapiskola, Csalóközcsütörtök ), Velebný Kíra Nikolett  (Fegyverneki Ferenc Katolikus Egyházi Iskola, Ipolyság)

II. kategória – 2. téma: Híres templomaink/44 munka

1. Czirák Eszter ( Művészeti Alapiskola, Gúta), 2. Kovács Tamás (Fábry Zoltán Alapiskola, Rozsnyó), 3. Zajac Emese ( MTNy Alapiskola, Zselíz)

Elismerő oklevél: Kulik Rebeka (MTNy Alapiskola, Királyhelmec), Varga Diana (Református Egyházi Alapiskola, Vaján), Király Dániel (MTNy Alapiskola és Gimnázium, Szepsi), Tóth Brigitta (MTNy Alapiskola és Óvoda, Ipolyszakállos), Lešťan Anabella, Šarovecky Krisztián (MTNy Alapiskola, Zselíz)

II. kategória – 3. téma:  Népszokásaink/31  munka

1. Velebný Kíra Nikolett (Fegyverneki F. Katolikus Egyházi Iskola, Ipolyság), 2. Fazekas Mónika     (Fábry Zoltán Alapiskola, Rozsnyó), 3. Bastyúr Nikoletta    (Fábry Zoltán Alapiskola, Rozsnyó)

Elismerő oklevél: Szabó Mercédesz (Ady Endre Alapiskola, Párkány), Bari Ottó (MTNy Alapiskola, Rimaszécs), Fekete Fanni (Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely), Trosko Zsófia (MTNy Alapiskola, Királyhelmec), Farkas Elisabeth, Illés Nóra, Lázár Alexandra (MTNY AI, Sajógömör)

III. kategória – 1. téma: József Attila (portré)/25 munka

1. Tancer Tamás (Márai Sándor AI és Gimnázium, Kassa), 2. Mihók Jazmina (Szakkay József Szakközépiskola Kollégiuma, Kassa), 3. Macorlig Dávid (Márai Sándor AI és Gimnázium, Kassa)

Elismerő oklevél: Janitor Kristóf (Márai Sándor AI és Gimnázium, Kassa), Kovács Anita (Magán Szakközépiskola, Nagykapos), Farkas Viktória (Szondy György MTNy Gimnázium, Ipolyság), Pálffy Ádám (MTNy Magán Szakközépiskola, Dunaszerdahely), Kántor Linda (Vidékfejlesztési Szakközépiskola, Dunaszerdahely), Mihály Hajnalka (Szakközépiskola, Szepsi)

III. kategória – 2. téma:  Híres templomaink/15 munka

1. Szitás Veronika (Márai Sándor AI és Gimnázium, Kassa),  2. Jakab Réka  (Márai Sándor AI és Gimnázium, Kassa), 3. Máté Julianna  (Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat)

Elismerő oklevél: Kertész Jenifer (Szakkay József Szakközépiskola Kollégiuma, Kassa), Jakab Réka, Lukács Zsófia (Márai Sándor AI és Gimnázium, Kassa)

III. kategória – 3. téma: Népszokásaink/11 munka

1. Nemcová Éva (Szakkay József Szakközépiskola Kollégiuma, Kassa), 2. Hodul Nikoletta (Füleki Gimnázium), 3. Alžbeta Pupalová (Gymnázium – Gimnázium, Tornalja)

Elismerő oklevél: Figeľová Valetína (Szakkay József  Szakközépiskola Kollégiuma, Kassa),  Morva Zsófia (Fegyverneki Ferenc Katolikus Egyházi Iskola, Ipolyság) és Mihály Hajnalka (Szakközépiskola, Szepsi)

Fotó: Fábry Zoltán Alapiskola, Rozsnyó

[Best_Wordpress_Gallery id=”53″ gal_title=”62 iskola nevezett be a XIV. FIKIV-be”]




Share.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát. A sütikről bővebben az Általános felhasználói feltételek oldalon tájékozódhat.

Bezárás