Ötödik alkalommal szervezte meg a Korona Énekegyüttes a Samu Kati találkozót 2019. június 11-én Pelsőcön. Ez alkalommal a rendezvény színvonalát a hazai fellépők mellett az izlandi Kopavogur-i vegyeskar előadása emelte.
„Minden éven próbálunk tenni azért, hogy az ilyen alkalmaink látogatottsága növekedjen. Az idei év különlegessége az volt, hogy a pelsőci Dénes György Alapiskolának a diákjai mutatkoztak be, amivel sikerült megszólítani az ő szüleiket is, rokonaikat, ismerőseiket, akik reményeink szerint a koncerten belül kicsit közelebb kerültek a műfajhoz. Ami ezt a rendhagyó keddi délutánt előidézte, az pedig az, hogy a vendégszereplő izlandi kórus Budapesten és a Tátrában turnézik, és útjuk során megálltak Pelsőcön is, hiszen a zongorakísérő, Máté Péter a környékről származik. Az ő felesége, Lenka Mátéová vezeti ezt a kórust, amelyet most nagy örömünkre meghallgathattunk itt” – nyilatkozta a Gömörilapnak Tömöl Gabriella, a Korona Énekegyüttes vezetője.

A szervezők célja a Samu Kati rendhagyó énekestalálkozó életre keltésével az volt, hogy kilépjenek a megszokott kórustalálkozós közegből. Tömöl Gabriella szerint a kitűzött célt sikerült elérni, hiszen nagyon sokat tesznek azért, hogy a berögzött közhelyeket a kórusénekléssel kapcsolatosan megváltoztassák. Ezért évről – évre Samu Katira emlékezve hívnak olyan előadókat, adnak elő olyan műsorszámokat, vagy olyan módon adják elő az énekeket, amelyekkel azokat is meg tudják szólítani, akik eddig nem tartottak igény a kóruszenére.
„Úgy gondolom minden találkozó valamiben más. Volt, hogy végig raktuk asztalokkal és székekkel az egész termet, és az énekesek együtt töltöttek egy kis időt. Múlt éven például az énekszót kivittük az utcára, és végig énekeltük Pelsőc főutcáját. Idén megint egy más réteget szólítottunk meg, hiszen a rendezvényben a gyerekek jelenléte volt az új. Bár ők ténylegesen csak azért érkeztek, hogy elénekeljék a saját kis dalukat, de közben hallhattak egy olyan fantasztikus kórust, mint az izlandiak” – fejtette ki Tömöl Gabriella.

Az ötödik alkalom műsorában fellépett a Sajó hangja vegyeskar Máté László vezetésével, a Dénes György Alapiskola éneklőcsoportjai – a Mozaik énekkar és a verséneklők -, valamint a szervező Korona Énekkar, illetve az izlandi vendég vegyeskar adott koncertet. Talán a legnagyobb meglepetést az izlandi dalok mellett, a magyarul előadott Kodály Zoltán mű, az Estidal jelentette a hallgatóságnak, akik több alkalommal is vastapssal jutalmazták a fellépőket. A rendezvény hagyományosan Samu Kati öt évvel ezelőtt felavatott emléktáblájának megkoszorúzásával ért véget.
