A természettudományi tantárgyak tanítását szeptembertől szaktanteremben biztosítják a szilicei kisiskolások számára. A tanulósarkot, amely különböző segédeszközöket tartalmaz a Bethlen Gábor Alapítvány támogatásával alakították ki.
„Ezek az eszközök nemcsak az élő világot, és az élettelen természetet, de a körülöttünk lévő folyamatokat is közelebb tudják hozni a diákokhoz. Szeptembertől így nem is marad más hátra, mint ezeket kézbe fogni, használni, nézni s rajtuk keresztül megismerni a világot” – nyilatkozta portálunknak Kovács Ibolya, az iskola igazgatónője.
Nincs annál nagyobb öröm, mint az embert körülölelő élő és élettelen természet felfedezése. A világ, melybe az ember beleszületett, tele van apró, felfedezésre váró titokkal, szemünk számára alig látható élettel, érzékszerveink számára pedig teljesen rejtett folyamatokkal, melyeket a legélvezetesebb, ha saját magunk veszünk észre, figyelünk meg. Természetesen kellenek hozzá olyan berendezések, eszközök, melyek ezeket a felfedezésre váró dolgokat közelebb hozzák, megnagyítják, lekicsinyítik, megjelenítik, hogy a tanulók ne csak a könyvekből szerezzenek ezekről tudomást, hanem maguk is lássák a saját szemükkel, tapintsák meg saját kezükkel. Ráadásul a mai digitális világban sokszor megelégszünk a világ virtuális megismerésével, ami viszont messze sem veheti fel a versenyt egy jó kis kísérlet elvégzésével, egy mikroszkóp lencséjébe nézéssel, egy ásvány kézbefogásával, részecskéinek megvizsgálásával, a felfedezés igazából átélt örömével.
A szilicei kisiskola vezetősége ebből kiindulva elhatározta, hogy a természettudományi tantárgyak tanítására egy kis szaktantermet hoz létre, hogy a tanulók, a gyerekek ne csak olvassanak az apró állatokról, nézzék a tanító néni kísérleteit, hanem ők maguk is aktív részesei legyenek a felfedezés folyamatának. A Bethlen Gábor Alapítvány segítségével berendeztek egy kis tanulósarkot, ahol különböző segédeszközöket, mikroszkópokat, nagyítókat, maketteket helyeztek el.