A losonciak nyerték a derbit

A közép-szlovákiai Tipos III. liga 2. fordulójának szombati játéknapján a Rimaszombat Csacán nyert magabiztosan, míg vasárnap a nógrádi derbin a hazai losonciak Almeida 11-esből szerzett góljával legyőzték a Füleket.

A Tomáš Boháčik vezette gömöri alakulat a 37. percben szerzett vezetést Matej Vargic révén, majd az előnyt Peter Vasilko a 45. percben 11-esből megduplázta. A második félidő valamivel szorosabb küzdelmet hozott, azonban a hazai csapat nem tudott szépíteni, majd ellenfele a 77. percben David Adenyiy Fadairo góljával beállította a végeredményt.

FK Čadca – Rimaszombat VSK 0:3 (0:2)
Góllövők: Vargic (37), Vasilko (45. 11-esből), David Adenyiy Fadairo (77.).

Sárga lap: Pohančeník (58.), Práznovský (59.).
Játékvezető: Hraško, 100 néző.
Rimaszombat: Gregor – Vasilko, Petrán (Halaj 86.), Ľupták, Mičuda – Juhász (Zvara 80.), Kalmár, Rubint (Šulek 90.), Fajčík (Suja 72.) – Vargic, Fadairo.

KÖZÉP-SZLOVÁKIAI TIPOS III. LIGA, 2. forduló: MŠK Novohrad Lučenec – FTC Fülek 1:0 (1:0), g.: Almeida (39. 11-esből)

KÖZÉP-SZLOVÁKIAI IV. LIGA dél, 2. forduló: Ajnácskő FC 98 – MFK Detva 1:3 (0:1), g.: Trizna (17. öngól, 67.) – Odzgan (84.), Karásek (86.), TJ Sklotatran Poltár – Tornalja Város FK 2:2 (1:1), g.: Kojnok (3.), Vilhan (89.) – Betík (18.), Fischer (47.)

KÖZÉP-SZLOVÁKIAI V. LIGA D, 2. forduló: TJ Jednota Málinec – Feled FK 9:1 (3:0), g.: Ďurica (11.), Klement (29., 84.), Beľa (42.), Šavlík (61.), Melich (72.), Kamas (79.), Blahuta (88.), Marcinek (90.) – Múčik (82.), KSK Ragyolc – Ipolynyék SK 5:1 (2:0), g.: Tóth (2.), Horváth (18. 11-esből), Lipták (53.), Radics (74.), Mihályi (88.) – Antal (90.)