Gólgazdag győzelem Losonc ellen

A közép-szlovákiai Tipos III. liga 14. (utolsó előtti) fordulójában szombaton hazai környezetben lépett pályára a Rimaszombati VSK labdarúgócsapata, amely a szomszédos losonci csapat ellen játszott, ahol egy gólokban gazdag mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született.

A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, hiszen a hazaiak a meccs 21. percében már 3:0-ra vezettek. A 15. percben Šuleket buktatták a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Vargic magabiztosan értékesített. Három perccel később Balog ugrott ki a védők közül, majd a kifutó kapus mellett a kapu jobb sarkába helyezett. Újabb három percet követően pedig a fiatal Zvara kapott jó labdát középen, ziccerbe került, s 14 méterről Grujičič mellett a bal alsóba gurított.

A második játékrészben kissé visszaevett a tempóból a hazai csapat, amely a háromgólos előnye birtokában nem erőltette a támadásokat, a vendégek viszont nem nagyon tudták veszélyeztetni Gregor kapuját. Sokáig úgy tűnt, a csapatok már képtelenek bevenni a kaput, a 76. percben azonban ismét büntetőhöz jutottak a hazaiak, amelyet a nemrég beállt Halaj értékesített, ezzel pedig el is döntötte a három pont sorsát.

A rimaszombatiak a tizennégy forduló után 28 ponttal a 4. helyen állnak a bajnokságban, akik a hétvégi utolsó fordulóban a TJ Tatran Krásno nad Kysucou otthonában lépnek még pályára.

Férfi labdarúgás, közép-szlovákiai Tipos III. liga, 14. forduló

Rimaszombati VSK – Losonc Novohrad VSK 4:0 (3:0)
Vezette: Martin Kuteľ (Štefan Kosturský, Tomáš Burger)
Rimaszombat: Gregor – Vasilko, Petrán, Ľupták, Mičuda – Vargic (Michálik 85.), Kalmár, Fajčík, Balog (Dudek 73.) – Šulek (Halaj 61.), Zvara
Losonc: Grujičič – Kamenský M., Hornyák, Budáč, Kamenský D. – Strelec, Radič (Šípoš 46.), Blahuta (Kóšík 84.), Oláh – Matúška (Kajtor 46.), Tannhauser
Gólszerző: Vargic (15. BÜ), Balog (18.), Zvara (21.), Halaj (76. BÜ)
Sárga lap: Kalmár (39.), Mičuda (87.) – Blahuta (6.), Tannhauser (27.),

További eredmények: MŠK Námestovo – Fülek FTC 1:0 (1:0), ŠKM Liptovský Hrádok – MFK Žarnovica 3:0 (3:0), FK Čadca – MFK Zvolen 2:1 (1:1), TJ Jednota Bánová – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 4:0 (0:0), TJ Tatran Oravské Veselé – TJ Tatran Krásno nad Kysucou 4:1 (3:0), FK Rakytovce – ŠK Prameň Kováčová 1:0 (0:0), TJ Baník Kalinovo – MŠK FOMAT Martin 1:0 (1:0)

1. MŠK Námestovo 14 12 2 0 36:7 38
2. FK Rakytovce 14 11 1 2 30:12 34
3. TJ Tatran Oravské Veselé 14 9 3 2 24:10 30
4. Rimaszombati VSK 14 9 1 4 31:20 28
5. MŠK FOMAT Martin 14 8 1 5 27:17 25
6. TJ Jednota Bánová 14 7 2 5 32:17 23
7. TJ Tatran Krásno nad Kysucou 14 6 3 5 28:31 21
8. ŠK Prameň Kováčová 14 6 2 6 21:11 20