Győzelemmel kezdte az új idényt Rimaszombat

A Rimaszombat VSK együttese szombaton sikerrel vette az akadályt a közép-szlovákiai Tipos III. liga új bajnoki idényének a nyitányán, magabiztosan nyertek a tavalyi újonc kovácspatakiak ellen.

A vendéglátók élénken kezdték a játékot, támadó szellemben léptek pályára, melynek eredményeként Juhász Csaba már a 7. percben megszerezte a vezetést. Hat perccel később tizenegyeshez jutottak a hazaiak, amit Matej Vargic értékesített. A vendégek negyed óra elteltével vették fel a mérkőzés ritmusát, ezután helyzeteket is kialakítottak, de a hajrához közeledve Juhász Csaba újabb gólt szerzett, s ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés.

Fordulás után növelhette volna előnyét a hazai csapat, de Vargic tizenegyesét a vendégek kapusa a 47. percben hárította. Az ellentámadás végén, ha – nem adsz, akkor kapsz – elv alapján szépítettek a vendégek, Vladislav Slovák volt eredményes. A gól után kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, már vendég helyzeteket is láthattak a nézők, akik közelebb már nem tudtak zárkózni az eredmény tartására berendezkedő gömöriekhez. A hajrában viszont még Juhász akár mesterhármast is szerezhetett volna, óriási ziccerben találta magát, ám nem élt a lehetőséggel, így maradt a 3:1-es végeredmény.

Rimaszombat VSK – ŠK Prameň Kováčová 3:1 (3:0)

Rimaszombat, 200 néző. Vezette: Legíň – Čičmanec, Šága

Rimaszombat: Gregor – Vasilko, Petrán, Ľupták, Suja (Fadairo 71.) – Mičuda, Juhász (Zvara 90.), Kalmár, Rubint, Fajčík – Vargic (Šulek 79.).

Gólszerzők: Juhász (7., 32.), Vargic (13.perc bü.) – Slovák (48.)

TÁBLÁZAT:

KÖZÉP-SZLOVÁKIAI TIPOS III. LIGA, 1. forduló: MŠK FOMAT Martin – Losonc Novohrad VSK 4:2 (2:2) G.: Repáň (18., 59., 66.), Barčík (40.) – Pipíška (27.), Tannhauser (34.)

FTC Fülek – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 1:1 (0:1) G.: Kurunci (84.) – Klačko (19.)

KÖZÉP-SZLOVÁKIAI IV. LIGA dél, 1. forduló: Tornalja Város FK – MFK Spartak Hriňová 5:0 (3:0), G.: Drnaj ( 6., 18.), Gazda (31., 80.), Chibueze (63.)

TJ Tatran VLM Pliešovce – Ajnácskő FC 98 0:0

KÖZÉP-SZLOVÁKIAI V. LIGA D, 1. forduló: Feled FK – TJ Ipeľ Balog nad Ipľom 6:2 (1:0) G.: Múčik (5., 54. bü.), Árvay (66.), Andráši (72.), Lakatos (77. bü.), Kökény (80.) – Oláh (60.)