Hozta a kötelező győzelmet Tornalja

A tornaljaiak két vállra fektették otthon a tótgyarmatiakat, míg az ajnácskőiek egygólos vereséget szenvedtek Zólyomban.

A Tornalja Város SK vasárnap egygólos győzelmet aratott hazai pályán az FK Slovenské Ďarmoty (Tótgyarmat) ellen a közép-szlovákiai IV. liga Dél csoportjának 22. fordulójában.

A mérkőzésen többnyire a hazaiak irányították a játékot, a vendégeket nem igen engedték nagyobb helyzetbe. A fordulás után sem változott a játék képe, a tótgyarmatiak hiába próbálkoztak, az akciók végén hiányzott a pontos passz. A vendéglátók aztán a 80. percben Farkas révén eldöntötték a hétvége rangadóját. Több gól már nem született, így Tornalja megszerezte szezonbeli nyolcadik győzelmét.

Tornalja Város SK – FK Slovenské Ďarmoty 1:0 (0:0)

Gólszerző: Farkas (80.)

A másik mérkőzésen az FC 98 Ajnácskő labdarúgócsapata szombaton délután idegenben lépett pályára. Együttesünk Zólyomba látogatott, ahol a hazai csapat az első félidőben szerzett góllal megnyerte a találkozót.

Az ajnácskőiek számára nem alakult kedvezően a mérkőzés ugyanis a 34. percben a Zólyom talált utat a vendégek hálójába, így a csapatok 1-0-s hazai előnynél mentek pihenőre. A fordulást követően kissé leült a játék, többnyire a két tizenhatos között folyt a játék, de továbbra is a hazaiak irányítottak. Bár mindkét oldalon akadtak ugyan még helyzetek, de már egyik csapat sem tudott betalálni. A 87. percben a zólyomi Považenec a kiállítás sorsára jutott.

MFK Zvolen – FC 98 Ajnácskő 1:0 (1:0)

Gólszerző: Tóth (34.), Piros lap: Považenec (87.)

A 22. forduló eredményei: FK Sitno Banská Štiavnica – TJD Príbelce 3:0 (1:0), TJ Sokol Medzibrod – ŠK Badín 1:2 (0:1), TJ Sklotatran Poltár – ŠK Partizán Čierny Balog 2:1 (1:1), TJ Jednota Málinec – FK Šalková 0:1 (0:1), MFK Detva – TJ Tatran VLM Pliešovce 2:1 (1:0)