Magabiztos győzelem a szomszédos Fülek ellen

A közép-szlovákiai Tipos III. liga 10. fordulójának pótolt mérkőzésén a Rimaszombati VSK (MŠK) 3:1-re legyőzte a szomszédos Fülek FTC csapatát.

Két ellentétes félidőt láthatott a mérkőzésre kilátogató szép számú közönség, az első félidőben többnyire a hazaiak játszottak fölényben, fordulást követően viszont a vendégek játszottak veszélyesebben. A tiszta fehérben játszó hazaiak kezdték a mérkőzést, akik a 37. percben Šulek góljával szerezték meg a vezetést.

Még a második félidő elején is a Rima-partiak kezdeményeztek többet, így nem véletlen, hogy a szemfüles Šulek újabb góljával már a félidő elején kétgólos előnybe kerültek. A gól után megváltozott a játék képe, a vendégek is rákapcsoltak, és az 56. percben Lovyniuk góljával szépítettek. Ezt követően teljesen nyíltsisakos futball zajlott, lehetőségekkel mindkét oldalon. A hazai csapat nem nagyon találta játékát, mintha elfáradtak volna, a 86. percben azonban a 26 perce pályán lévő Halaj is betalált, ezzel pedig eldöntötte a meccset.

A mérkőzést követően a hazaiak a táblázat negyedik helyén állnak 25 ponttal, míg a fülekiek 14 ponttal továbbra is a tizenkettedikek. A rimaszombatiak legközelebb a bajnokság 12. (utolsó előtti) fordulójában június 20-án, vasárnap 17,30-kor Rimaszombatban a szintén szomszédos NOVOHRAD Losonc csapatát fogadják.

Férfi labdarúgás, közép-szlovákiai Tipos III. liga, pótolt mérkőzés

Rimaszombati VSK – Fülek FTC 3:1 (1:0)
Vezette: Milan Legíň (Tomáš Túma, Peter Zemko)

Rimaszombat: Gregor – Vasilko, Petrán, Ľupták, Suja (Balog 23.) – Vargic, Kalmár, Fajčík, Rubint – Šulek (Halaj 60.), Zvara (Dudek 88.)

Fülek FTC: Oberman – Balázs, Kurunci K., Daško, Fajd – Püspöky (Juhaniak 85.), Koncz, Bolla, Lovyniuk – Iboš, Kurunci A. (Csík 68.)

Gólszerző: Šulek (37., 47.), Halaj (86.), illetve Lovyniuk (56.)

Sárga lap: Petrán (42.), Rubint (55.), Ľupták (62.), Halaj (60.) – Kurunci K. (36.), Koncz (55.), Kurunci A. (61.)

Pótolt mérkőzések hétvégén: MŠK Námestovo – FK Rakytovce 3:0 (1:0), ŠK Prameň Kováčová – TJ Tatran Oravské Veselé 1:0 (1:0)