Magabiztos sikerrel kezdte az új szezont Rimaszombat

Eredményesen kezdte az 2022/23-as idényt a Rimaszombati VSK, amely a III. liga, Keleti csoportjának első fordulójában hazai pályán 3:1 arányban múlta felül a Slávia TU Košice gárdáját.

Rimaszombati VSK – Slávia TU Košice 3:1 (1:0)
Rimaszombat, 300 néző. Vezette: Miroslav Holas – Ján Šága, Andrej Melicher
Gólszerzők: Macejko 39., 88., Ľupták 81. (11-esből) – 53. Trebuňák
Rimaszombat: Slaniniak – Aleksič, Petrán, Mrva, Úradník – Ciprus (75. Kisievi), Iboš – Juhász (83. Rigo), Ľupták, Oláh (Šulek) – Macejko
Kassa: Valach – Pásztor, Šosták, Magda Tišťan – Gera, Terezka (37. Korijkov, 64. Mihók), Urban (64. Galo), Kaňuch (23. Človečko), Trebuňák, Smieško
Sárga lapok: Ciprus – Kaňuch, Gere, Gallo, Pásztor, Šosták, Trebuňák

A hazaiak idénynyitó mérkőzésén egyébként az MFK Ružomberok első ligás keretéből, mint kölcsönjátékos Hugo Ciprus mellett, még Mario Mrva, Viktor Úradník és Adrián Macejko játszott, az utolsóként említett játékos két góllal járult hozzá a győzelemhez. Élvezetés és eseménydús kilencven percet láthatott a közönség, mindkét csapat előtt több nagy helyzet is kínálkozott. Az első félidőben többnyire kiegyenlített, fegyelmezett játék zajlott a pályán, egyik együttes sem tudott a másik fölé kerekedni. A a 39. percben aztán a fiatal Macejko bombagóljával (harmincöt méterről emelt a kifutó kapus fölött a hálóba) a hazaiak szereztek vezetést.

Fordulás után az 53. percben Trebuňák váratlanul egyenlített, a mieink beszorultak saját térfelükre, támadásban teljesen veszélytelenek voltak. Az első huszonöt percben még kapura tartó kísérletük sem volt. Az 81. percben egy szabálytalanság után büntetőhöz jutottak a gömöriek, Ľupták pedig magabiztosan értékesítette. A végeredményt hét perccel később Macejko állította be, aki egy kontra végén Šulektól kapott forintos labdát, majd a kapus mellett nagy erővel a hálóba lőtt.

A rimaszombatiak legközelebb bajnoki mérkőzésen augusztus 14-én, vasárnap 17 órakor lépnek pályára, ismét hazai környezetben (felcserélték a pályaválasztói jogot), amikor az MFK Slovan Giraltovce lesz az ellenfelük.

Az 1. forduló eredményei:
MŠK Tesla Stropkov – FK Spišská Nová Ves 0:2 (0:1), g.: Zekucia 33., Christian Attah Junior 60.
Novohrad Losonc VSK – MFK Slovan Giraltovce 3:1 (1:0), g.: Püspöky 31., Pipiška 90. (11-esből), Kojnok 91. – Makara 80.
FK Poprad – MŠK Námestovo 1:0 (0:0), g.: Škovran 77.
MFK Vranov nad Topľou – Partizán Bardejov 1:1 (0:1), g.: Marcinko 84. – Kmec 17.
ŠK Odeva Lipany – FK Svidnik 2:1 (1:1), g.: Jacko 19. (11-esből), 54. – Tokar 37.
TJ Tatran Oravské Veselé – Fülek TC 1:0 (1:0), g.: Šmiheľ 19.
TJ Baník Kalinovo – MFK Snina 1:1 (1:0), g.: 31. Jankaj 31. (öngól), 49. Ondika
Rimaszombat VSK – TU Slávia Košice 3:1 (1:0), g.: Macejko 39., 88., Ľupták 81. (11-esből) – 53. Trebuňák

-cse- , Forrás: sportnet.sme.sk, Fotó: Gecse Attila