Vajda Botond cserejátékosként mutatkozott be a válogatottban

Alig egy éve igazolta le a DVSC a Diósgyőrben nevelkedett, gömörhorkai születésű Vajda Botondot. Vajda a magyar U21-es válogatott felkészülési mérkőzésén cserejátékosként kapott lehetőséget bemutatkozó játékra.

A DVSC 20 éves gömöri játékosa, Vajda Botond a második félidőben kapott lehetőséget Szélesi Zoltán szövetségi edzőtől. Az ifjú tehetség így a válogatottban is bemutatkozhatott.

U21-es válogatottunk első mérkőzését játszotta Szélesi Zoltán kinevezése óta, az ellenfél a moldáv válogatott volt az Új Hidegkuti-stadionban felkészülési mérkőzésen. A mérkőzés első félidejében a magyar válogatott jókora mezőnyfölényben játszott, de hiába vezettünk sok akciót, a befejezések vagy az utolsó passzok nem voltak pontosak, így a legnagyobb helyzetekből sem született gól, pedig jó párszor közel jártunk a vezetés megszerzéséhez. A magyar csapatban a DAC középpályása Vitális Milán kezdőként kapott lehetőséget, míg a DAC másik magyar tehetsége Csinger Márk ezúttal nem került a kezdőbe. A sérülések miatt utólag behívott Vajda Botond is a kispadról várta a lehetőséget, a gömöri tehetség pillanata pedig a második játékrészben következett – írja a ma7.sk portál.

A magyar U21-es válogatott csütörtök este felkészülési mérkőzésen Kerezsi és Jurek góljaival 2-0 arányban nyert Budapesten Moldova ellen. A DVSC játékosai közül Vajda Botond (7-es mezben) a 62., Baranyai Nimród a 75. percben lépett pályára. A korosztályos nemzeti együttes kedden Kazahsztánban Eb-selejtezőt vív.

Forrás: dvsc.hu, ma7.sk