A pelsőci kultúrházat, a felújítást követően 2023. augusztus 5-én, a XXI. Pelsőci Községi Napok keretében, a község szülöttjének emléke előtt tisztelegve Rudnay Gyula festőművészről nevezték el.
Az eseményen részt vett a festőművész dédunokája, Rudnay Katalin, aki úgy nyilatkozott, hogy boldogsággal tölti el, hogy dédnagyapja szellemiségét és emlékét ápolják.
„Újra és újra meleg szívvel jövök vissza és szívom magamba az itteni illatokat, szellemiséget, a pelsőci polgároknak a szeretetét” – nyilatkozta portálunknak.
A központ keresztelő ünnepségén a község polgármester asszonya, Šušán Iveta méltatta a település szülöttjét, és elmondta:

„Rudnay Gyula munkássága tiszteletének újkori újjászületése mondhatnánk kultusza Pelsőc első írásos említésének 750. évfordulójának évében a mester születésének 115. évében kezdődött emléktáblájának a felállításával, ma a nevét viselő utca elnevezésével és egy az életéről, munkásságáról szóló kiadvány helyi megjelentetésével. A kétezres években indult meg az a mozgalom, amikor Rudnay Gyula gyermekrajz tábort szerveztek a festői szépségű Gombaszögi – völgyben.
Ez 2017-től folytatódott község által meghirdetett Vándorecset gyermekrajz kiállítás évenkénti rendszeres megrendezésével. 2018-ban Rudnay Gyula Pelsőc díszpolgárává vált in memorian és festményeiből reprint kiadásban kiállítás nyílt a helyi kultúrházban. 2023-ban a község képviselő-testülete a helyi kultúrházat ennek felújítása után Rudnay Gyula Kulturális Központnak nevezte el.

Ezzel kicsúcsosodott az a folyamat, ami a mester életének és munkásságának állított örök emléket a szülőhelyén” – ismertette hagyatékuk ápolását Šušán Iveta, aki reményét fejezte ki, miszerint az utánuk jövő nemzedék is megőrzi földijük emlékét, szeretettel ápolni fogja szellemi örökségüket és Rudnay Gyula festőművész a mindenkori pelsőciek emlékezetében örök időkre megmarad.

A község még 2022-ben nyerte el a Szlovák Inovációs és Energetikai Ügynökség támogatását több mint 530 801,- euró összegben. A támogatásnak köszönhetően az épület kihasználtsága egész évben megoldottá vált, ugyanis a felújítás az energetikai fogyasztás csökkentésére irányult.
A pelsőci kultúrházat a kilencvenes években építették. Felújítására a támogatást köszönhetően került sor, amelyet az önkormányzat 146 106,- euróval egészített ki. A projekt teljes költsége így több mint 675 ezer euró volt.