Rimaszombat megőrizte előkelő helyezését a tabellán

A Rimaszombati VSK folytatta jó sorozatát, ezúttal a sereghajtó 1. FK Svidník (Felsővízköz) csapatát győzte le, és megerősítette a második helyét a tabellán.

A szlovák harmadik vonal keleti csoportjának második helyén álló Rimaszombati VSK 6:1-re nyert az őszi idény utolsó hazai mérkőzésén a sereghajtó Felsővízköz csapata ellen. A vendégek együttese az első fél órában még tartotta valamelyest a lépést a hazaiakkal, a 28. perctől kezdve azonban bedarálta az ellenfelet a gömöriek csapata, melyben a tizennyolc éves Kevin Švehla duplázott.

III. liga, keleti csoport – 14. forduló

Rimaszombati VSK – 1. FK Svidník 6:1 (3:0)
Rimaszombat, 232 néző. Játékvezetők: Peter Pati Nagy – Milan Kardelis, Stanislav Krivošík
Gólszerzők: 28., 50. Švehla , 31. Jackuliak, 45. Sodiq Aremu, 66. Matej, 86. Lupták, illetve 80. Vasiľ

Rimaszombat: Dominik Ťapaj – Viktor Úradník, Hugo Ciprus, Sodiq Aremu (61. Lukáš Lupták) – Sebastian Gembický, David Jackuliak (61. Matej Vargic), Csaba Juhász (61. Matúš Matej), Jakub Luka (73. Bozhidar Krstich) – Raymond Oluwaseun Japhet, Kevin Švehla, Matúš Krištof (46. Kevin Oláh). Edző: Bari Jenő.
Sárga lapok: 12. Jackuliak, 31. Matúš Krištof, 41. Luka, 89. Lupták – 34. Grejták, 44. Yánez, 83. Ducár

A forduló további eredményei: MŠK Spišské Podhradie – Redfox FC Stará Ľubovňa 3:3, MŠK Tesla Stropkov – Partizán Bardejov 4:0, MFK Snina – FTC Fülek 5:1, MŠK Námestovo – Slávia TU Košice 0:1, FK Odeva Lipany – Novohrad VSK Losonc 3:0, MFK Vranov nad Topľou – TJ Baník Kalinovo 3:1

15. 1. FK Svidník 10 (13:30)

Az őszi idény utolsó fordulójában a rimaszombatiak november 11-én, szombaton 13 órakor, az FTC Fülek otthonában lépnek pályára.

-cse-, kép: sportnet.sme.sk/futbalnet